Tor Jastrząb: miejsce dla miłośników sportowej jazdy

Autodrom Jastrząb to nowoczesny obiekt, który z powodzeniem przyciąga miłośników czterech kółek. Wielu uznaje go za jeden z najlepszych torów do sportowej jazdy w Polsce. Tor Jastrząb znajduje się w miejscowości Czerwienica i zajmuje obszar aż 20 hektarów. Od Radomia dzielą go zaledwie 24 kilometry. Jeśli szukasz toru na europejskim poziomie, który oferuje imponującą długość okrążenia (2,4 km), nowoczesny budynek z bogatym wyposażeniem oraz przyjazną atmosferę, możesz śmiało odwiedzić to miejsce.

Wymiary i układ Toru w Jastrzębiu

Na mapie polskich torów wyścigowych tor Jastrząb zdecydowanie wyróżnia się długością okrążenia, która wynosi aż 2,4 kilometra. Sam tor przy odpowiednim układzie osiąga nawet 3,5 kilometra. Szerokość nitki trasy w najwęższym miejscu to 10 metrów. Takie wymiary pozwalają na swobodną jazdę nawet takimi autami jak Ferrari 458 Italia, czy Lamborghini Gallardo.

Masz tu do dyspozycji aż 11 zakrętów o zróżnicowanej trajektorii, dzięki którym dobrze przetestujesz osiągi i precyzję prowadzenia danego auta. Trzy długie, proste odcinki umożliwią Ci rozwinięcie dużej prędkości oraz sprawdzenie przyspieszenia samochodów o potężnej mocy.

Ciekawym urozmaiceniem na torze Radom – Jastrząb jest wzniesienie BIG HILL o 10% stopniu nachylenia i szerokości najazdów blisko 40 metrów.

Infrastruktura Autodromu Jastrząb

Obiekt jest podzielony na różne części. Wśród nich można wymienić tor główny przeznaczony do szybkiej jazdy, tor dla gokartów, prostą do wyścigów na ¼ mili oraz płyty poślizgowe wyposażone w kurtyny wodne.

W budynku toru Jastrząb znajduje się zaplecze serwisowe, administracyjne, kawiarnia, a nawet hotel! Obiekt oferuje również nowoczesne sale szkoleniowe, boksy garażowe oraz parking na 120 samochodów.

Atrakcją, którą oferują tylko nieliczne tory, są trybuny z widokiem na nitkę toru. Pozwalają one obserwować poczynania kierowców podczas ich zmagań w sportowych autach. Trybuny na Autodromie Jastrząb mogą pomieścić nawet kilka tysięcy osób.

W budynku obok znajdują się ciekawe symulatory dachowania, zderzenia i poduszki powietrznej, które pozwalają lepiej zrozumieć, co się dzieje w trakcie krytycznych sytuacji na drodze. Zainstalowane na torze nowoczesne oświetlenie umożliwia jazdę nawet po zmroku.

Co ciekawe, obiekt w Jastrzębiu powstał w zupełności od podstaw, a nie na płycie byłego lotniska, jak ma to miejsce w większości polskich torów wyścigowych.